Užsitęsęs gimdymas: priežastys ir pasekmės (II dalis)

Užsitęsęs gimdymas, kaip tikriausiai suprantate, iš moters pareikalauja labai daug jėgų, o juk reikia, kad vaikas gimtų. Tai sustiprėjantys, tai susilpnėjantys sąrėmiai išsekina gimdyvę. Ko tokiu atveju imtis?

Akušerijoje egzistuoja vadinamasis „medikamentinis miegas-poilsis“. Būsimajai mamytei duodama nuskausminamųjų ir migdomųjų, kad ši bent truputį pailsėtų ir atgautų jėgas.

Kai kurioms moterims tai – tikras gelbėjimosi ratas. Jis metamas tik tada, jei gimdymo požymiai pasireiškia vis dažniau ir dažniau, tačiau iki galo lieka dar toli. Narkozė netaikoma, jeigu gimdymo veikla yra susilpnėjusi.

Penkios gimdymo stimuliacijos valandos

Jeigu gimdymas trunka ilgiau, nei reikėtų, ir gydytojai nusprendžia, kad vaistai yra būtini, šie naudojami trimis būdais:

  • Daroma lašelinė, vaistai leidžiami į veną. Šis būdas dažniausiai taikomas tada, kai būsimajai mamytei reikia operatyvios medicininės pagalbos (jis padeda reguliuoti fiziologinį sąrėmių ritmą). Kad gimdymas būtų sėkmingas, reikia bent 3–5 sąrėmių per minutę. Vaistų lašinimas į veną patogus tuo, kad prireikus procedūrą galima greitai nutraukti.
  • Dozuojama infuzomatu – specialiu prietaisu, kuris vaistinį preparatą padalina labai tiksliomis dozėmis ir suleidžia į veną.
  • Gelių pavidalu.

Gimdymo skatinimas vyksta kartu naudojant ir nuskausminamuosius, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu buvo vartojami vaistai, tačiau jų bendra poveikio trukmė neturi viršyti 5 valandų. Žinoma, tuo periodu gydytojai stebi nėščiosios ir vaisiaus būklę.

Sekti kūdikio širdies ritmą padeda specialus prie motinos pilvo pritvirtintas jutiklis arba stetoskopas. Jeigu matomų rezultatų nėra ir stimuliavimas neskatina gimdymo, gydytojas turi priimti sprendimą dėl operacijos.

Kaip stimuliuoti gimdymą be vaistinių preparatų?

Daugelis į gimdymo namus pakliuvusių būsimųjų mamyčių prašo gydytojų, kad šie proceso neskatintų vaistais. Dažniausiai jų turima informacija būna labai paviršutiniška – išgirsta iš nepatikimų šaltinių ir iki galo nesuprasta.


Ginekologai iš tiesų ne visiems rekomenduoja gimdymą palengvinančias procedūras. Kiekvienai nėščiajai geriau daugiau judėti, nes vaikščiojimas palengvina sąrėmius, ir, žinoma, stengtis kuo mažiau nervintis, nes nuo emocinės būsenos labai priklauso ir fizinė.

Kontraindikacijos

Kaip ir minėta, gimdymą skatinantys preparatai nėra „nekaltučiai“, tad jie naudojami atsižvelgiant į kai kurias aplinkybes ir tinka toli gražu ne visais atvejais.

Stimuliantai kategoriškai draudžiami toms, kurioms anksčiau jau buvo atliktas cezario pjūvis, taip pat įsitikinus, kad mažylio galvutė neatitinka dubens dydžio, ir jeigu vaisiui jau kurį laiką trūksta deguonies. Šiais atvejais, patinka jums tai ar ne, be chirurgo pagalbos neapsieisite.

Nedraudžiama, tačiau ir nerekomenduojama skirti stimuliantų toms mamytėms, kurios gimdo anksčiau laiko, jeigu gimdoma trečią kartą ir daugiau. Šiais atvejais vaistiniai preparatai turėtų būti vartojami labai atsargiai.

Kaip išvengti užsitęsusio gimdymo?

Toms, kurios dar tik ketina pastoti arba jau laukiasi,reikėtų žinoti, kad gimdymo sėkmė daugeliu atvejų labai priklauso nuo jų pačių.

Būtina laikytis visų jus prižiūrinčio gydytojo rekomendacijų. Išsitirkite, ar nesergate endokrininėmis ligomis, sekite savo svorį, gerkite multivitaminus, gyvenkite kaip galima sveikiau ir būkite tikra tuo, kad mažylis gims sveikas, energingas, be aplinkinių pagalbos ir laiku.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
saule
2012-11-29 02:04
pirmas gimdymas truko 8,5 val,antras2,5 val,o na trecias tai 16 val,o as jau galvojau bus dar trumpiau,pirmas ir trecias is namu i ligonine vaziavau ,o antras mcdonalde pavalgem pakilau nuo stalo,ir vandenys nutekejo,ir isejau i gatve kaip ,kad apsisisiojusi buciau ,tai iskvietem greitaja,patikrino liepe eit namo,ir laukt saremiu,tai gerai,kad prie pat gyvenu,namuos ilindau i vonia ir tada prasidejo saremiai ir vel atgal gryzom i ligonine
Nina
2011-11-23 22:25
Trumpai tariant, "būna visaip"
Ninai
2011-11-23 21:48
Nors iš kitos pusės - jei pirmas gimdymas praėjo su komplikacijomis, tai labai tikėtina, kad gali pasikartoti ir antro gimdymo metu.
Ninai
2011-11-23 21:47
Antras gimdymas įprastai lengvesnis ir greitesnis. Bent jau taip rašoma literatūroje
Nina
2011-11-23 19:40
Na, bijoti nėra ko, bet žinoti, kas ir kaip yra pravartu. Mano gimdymas truko apie 12 valandų. Manau, kad antram kartui man dar reikia nusiteikti.