Dauguma suaugusiųjų prasiduria ausis – ir ne po vieną, o po kelis kartus. Tačiau kai to paties užsimano ir jų atžala, tėvai pradeda nerimauti: ar tai nepakenks jų mažyliui? Pasirodo, tokie nuogąstavimai yra visiškai pagrįsti. Gydytojų teigimu, tai išties gali pridaryti labai daug problemų, jeigu tinkamai iš anksto nepasiruošiama.
Ar reikia vaikams pradurti ausis?
Gydytojai dažniausiai nemato priežasčių, kodėl reikėtų atsisakyti minties pradurti ausytes net visai mažiems vaikams, ypač tais atvejais, jeigu pastarieji neturi jokių sveikatos ir regėjimo problemų. Tiesa, manoma, kad ausų speneliuose yra taškai, atsakingi už regėjimo būklę. Jeigu jie pažeidžiami, tai gali pridaryti begales nemalonumų, todėl prieš ryžtantis tokiam žingsiui, reikėtų nuodugniai ištirti savo atžalą.
Pirmiausia, ką reikia padaryti – įsitikinti, kad vaikui nepasireikš alerginė reakcija. Galima sakyti, kad visuose auskaruose (net ir auksiniuose) yra nikelio, kuris kai kuriais atvejais išprovokuoja alergiją. Ji gali pasireikšti ausų spenelių sudirgimu ir uždegimu. Jo apimtose žaizdelėse kaupiasi bakterijos, sukeliančios stiprų pūliavimą. Jeigu nusprendei pradurti ausytes dukrytei, iš anksto nepasikonsultavusi su alergologu, ir sudirgimas jau pasireiškė, būtina apdoroti žaizdas spiritu arba bent jau vandenilio peroksidu.
Taip pat labai svarbu tinkamai parinkti ir pačios procedūros atlikimo būdą. Tradiciškai ausytės praduriamos sterilia adata, o po to įveriami auskariukai, tačiau šis metodas jau pasenęs, ir gali pakenkti vaikui ir sukelti daug rūpesčių – pradedant diskomfortu ir baigiant infekcija.
Galima pradurti ausytes vadinamuoju „pistoletu“ – tai instrumentas, kuris iššauna vienkartines chirurginio plieno adatas. Šis metodas patogesnis ir greitesnis, mažiausiai skausmingas, komplikacijų dažniausiai nepasitaiko. Tačiau procedūrą reikėtų atlikti tik išties patikimame, o ne abejotinos reputacijos salone.
Pagrindinės gudrybės
Tėveliams dažniausiai neduoda ramybės toks klausimas: kada anksčiausiai galima pradurti vaikui ausytes? Gydytojai į jį atsako paprastai: jeigu nėra jokių kontraindikacijų ir komplikacijų, auskariukus galima verti nors ir nuo 8–10 mėnesio (jeigu taikomi naujausi ir saugiausi metodai). Savaime suprantama, tai jau būtų tėvų, o ne mažylio, sprendimas. Žinoma, geriau būtų šiek tiek palaukti. Jeigu viskas bus daroma taip, kaip reikia, vaiko sveikatai tai įtakos neturės. Na, o jeigu tavo atžalėlė serga kokia nors liga, geriau pasikonsultuoti su gydytoju ir išsiklausinėti ne tik apie tai, kada galima pradurti ausytes, bet ir kaip geriausia tai padaryti.
Jeigu vis tiek mąstai apie tai, kad ausytes pradurti reikės, šiai procedūrai patartina labai gerai pasiruošti ir į kai ką atsižvelgti. Štai kelios rekomendacijos:
- Pirmieji auskariukai turėtų būti labai lengvi ir pagaminti iš brangiųjų metalų (pageidautina – iš balto arba geltono aukso); taip pat būtų geriau, jeigu užsegimą parinktum nesudėtingą, tačiau patikimą;
- Pradūrus ausytes, vaikas turėtų nešioti auskarus 2–3 mėnesius (be pertraukų);
- Labai svarbu laikytis higienos taisyklių: jeigu atliksite šią procedūrą, turėk omenyje, kad po to dar gerą mėnesį vaikui nebus galima maudytis atviruose vandens telkiniuose ir baseinuose, naudotis svetimu mobiliuoju telefonu;
- Reikalinga ir ypatinga plaukų priežiūra. Prieš auskarų vėrimą būtina išplauti vaiko galvą, kadangi nešvarūs plaukai gali išprovokuoti uždegimą. Kirpimą geriausia rinktis trumpą arba suimti plaukus į uodegytę.
Taip pat reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad pati ausų pradūrimo procedūra neretai psichologiškai traumuoja ir išgąsdina vaikus (ypač labai mažus), todėl iš pradžių būtų neblogai pasidomėti:
- Kokio storio bus adata ir ar daug skausmo ji sukels;
- Ar „pistoletas“ triukšmauja (yra aparatų, veikiančių be garso. Kai kurie iš jų gali pradurti ausytes beveik be skausmo ir nepastebimai);
- Ar salone laikomasi higienos, sterilumo;
- Kaip reikės prižiūrėti pradurtas ausytes.
Paprastai pradurtos ausytės gyja 1–3 mėnesius. Turėk omenyje, kad visą šį laikotarpį vaikučiui reikės ne tik įprastos priežiūros, bet taip pat ir tavo palaikymo, kadangi jaučiamas diskomfortas gali būti labai stiprus.
2019-05-06 07:29