Vaiko grūdinimas vandenyje

Kai kurie vaikai nuo pat mažens mėgsta turkštis vandenyje, nepaisant to, ar vanduo šiltas, ar šaltas. Tačiau pasitaiko ir tokių, kurie į vandenį net kojos kišti nenori. Ir vis dėl to, kad mažylis būtų sveikas, grūdinti jį reikėtų nuo mažų dienų.

Vaiko pratinimas prie skirtingos temperatūros vandens prasideda drėgnais aptrynimais, palaipsniui pereinant prie apipilimo ir maudynių duše, jūroje, upėje ar ežere.

Drėgni aptrynimai

Kad mažylio kūnas priprastų prie šaltesnio nei įprasta vandens, pradėti reikėtų nuo paprasčiausių aptrynimų, kurių metu dirginamos nervų galūnėlės ir masažuojami raumenys. Jei vaikas pakankamai drąsus, galima trinti visą kūną, tačiau jei mažylis muistosi ir paniškai bijo, pradžiai geriau išbandyti dalinį aptrinimą, kuomet sudrėkinamos tik kai kurios kūno dalys.

Pratinti prie vandens aptrinimų galima jau nuo 2 mėnesių. Pirmąsias dvi savaites sausa minkšta skiaute aptrinami norimi odos ploteliai, kol odelė lengvai parausta. Vėliau skiautė sudrėkinama ir atliekama tokia pati procedūra. Mažylio oda pripranta prie prisilietimų, todėl vėliau lengviau pereiti prie tikrųjų maudynių.

Aptrynimas turi trukti ne ilgiau nei 5 minutes. Pirmiausia aptrinamos rankos ir kojos, vėliau krūtinė ir pilvas, o galiausiai – nugara. Po procedūros svarbu sausai nušluostyti visą kūną, kad vaiko neperpūstų ir jis nesusirgtų. Geriausia, jei po aptrynimo vaikas pabūtų ramus bent 15 minučių.

Apipilimai vėsesniu vandeniu


Aptrynimo procedūros padės vaikučio odai apsiprasti ir tapti atsparesnei, taigi jau po kelių mėnesių nuo pirmųjų aptrinimo procedūrų galima pereiti prie apipilimo vėsesniu vandeniu. Po įprastinių maudynių apipilkite kūdikį 1-2 laipsniais šaltesniu vandeniu. Vyresniems nei 2 metai vaikams būtų naudinga apipilti kojas vėsiu vandeniu, pradedant nuo 28 laipsnių temperatūros, po truputėlį mažinant iki 18 laipsnių.

Sakoma, kad nuo kojų prasideda visos ligos. Taigi kuo labiau kojytės užsigrūdins, tuo atsparesnės jos bus ir vaikas mažiau sirgs.

Vyresniems nei 1 metų vaikams patariama maudytis duše. Geriausia dušo procedūras pradėti vasarą, kai namuose pakankamai šilta. Iš pradžių vandens temperatūra turi būti 35 laipsniai, o vėliau, per kelias savaites ji palaipsniui mažinama iki 28 laipsnių. 2-3 metų vaikams vandens temperatūra gali būti 26 laipsniai.

Dušo bei apipilimų trukmė turėtų būti ne ilgesnė nei 2 minutės. Geriausia šias procedūras atlikti rytais prieš pusryčius arba po pietų miego. Tai suteiks daugiau energijos ir žvalumo.

Maudynės upėje, ežere ar jūroje

Maudymasis didesniuose vandenyse – puiki treniruojanti ir grūdinanti procedūra. Ypatingai – jei maudynės vyksta jūroje. Jūros vanduo gerina kvėpavimo funkciją ir kraujotaką. Teigiamai veikia ir vandens temperatūra, spaudimas bei judėjimas, be to, jūros vandenyje yra ištirpusių cheminių medžiagų, naudingų visam organizmui.

Maudantis atviruose telkiniuose reikėtų žinoti keletą svarbių dalykų:

  • Pradedant maudytis oro temperatūra turėtų būti ne žemesnė nei 26-27 laipsniai, o vandens – 24 laipsniai. Kai vaikas apsipras, vandens temperatūra gali būti ir apie 20 laipsnių;
  • Maudytis vaikas turi tik pavalgęs. Geriausias maudynių laikas nuo 10 iki 13 valandos ir nuo 17 iki 19 valandos;
  • Prieš maudantis pirmiausia reikėtų kelias dienas pabūti šiltoje saulėje, vėliau išbandyti aptrynimus ir apsišlakstymus, o tik vėliau pilnai pasinerti į vandenį;
  • Einant maudytis mažylio oda turi būti pakankamai įkaitusi;
  • Išsimaudžius vaiką reikia sausai nušluostyti ir leisti jam pabūti aprengtam arba apvyniotam rankšluosčiu maždaug 10-15 minučių.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Ruta
2011-12-28 14:19
Nematau reikalo specialiai vaika grudinti.
Sofija
2011-12-28 14:17
Svarbiausia, kad tėvai rodytų pavyzdį. Aš labai abejoju, kad vaikas norės grūdintis, jeigu nematys, kad tą patį daro ir tėvai. Jokie aiškinimai, kad viskas daroma tik dėl vaiko sveikatos, nepadės.
Lince
2011-12-28 12:42
Gile, kas be ko. Apibendrinant galima sakyti, kad itaka daro neteisingas gyvenimo budas. Deja, vaikai patys nesirenka, cia jau tevu atsakomybe
Gilė
2011-12-28 12:09
Serga ne tik dėl to. Pripažinkim: maistas irgi daro įtaką.
Lince
2011-12-28 12:02
Seniau jokiu specialiu grudinimu nereikejo. Vaikai nuolatos zaisdavo lauke, nesvarbu ar saule sviecia ar sniegas sninga. Dabartiniai vaikai visa laika sedi namuose, todel ir serga nesustodami