Vaiko maudynės vonioje: pagrindinės taisyklės

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: maudynės didelėje vonioje vaikui gali suteikti daug laimės, tačiau labai svarbu, visų pirma, pasirūpinti komfortu ir saugumu.

Niekada nepalikite vaiko be priežiūros. Nepaisant to, kad vaikas jau paaugęs ir pratęs maudytis vonioje, jokiu būdu nepalikite jo vieno nė akimirkai. Pargriuvęs ir veiduku į vandenį įkritęs mažylis gali išsigąsti, nesugebėti atsikelti ir prigerti net jeigu vadens tėra sprindis.

Vonioje maudykite tik tvirtai sėdintį ir jus jau suprantantį vaiką. Didelėje, „suaugusiųjų“ vonioje galima saugiai maudyti tik jau tvirtai sėdintį vaiką, kuris jau geba suprasti tai, kas jam sakoma ir ko prašoma.

Pratinkite vaiką tik sėdėti. Vaiką nuo pat pradžių pratinkite vonioje tik sėdėti ir vis priminkite, kad negali stotis be tėvelių pagalbos, prilaikymo. Net ir jau paaugęs, atrodytų, neblogai vaikštantis vaikas gali neišlaikyti pusiausvyros, paslysti, nukristi ir skaudžiai užsigauti.

Patieskite kilimėlį. Kad vaikui būtų patogiau ir saugiau sėdėti į vonią įklokite specialų, minkštą, neslystantį vonios kilimėlį.


Įsitikinkite, kad vandens temperatūra yra tinkama. Optimali vandens temperatūra turėtų būti 35,5–37,5°C. Daugeliui suaugusiųjų tokia vonia gali atrodyti vėsoka, tačiau prisiminkite, kad vaikų termoreguliacinė sistema dar nėra brandi, o odelė labai jautri.

Pasirūpinkite ir vonios kambario temperatūra. Labai svarbu, pasirūpinti, kad maudynių metu vonios kambaryje būtų pakankamai šilta, oro temperatūra turėtų būti apie 23-25°C. Panaši oro temperatūra turėtų būti ir kambaryje, jeigu numaudytas vaikas dar kurį laika plikinėja ir mėgaujasi oro voniomis.

Vandens neturėtų būti per daug. Vaikui sėdint, vandens turėtų būti tik iki liemens.

Pasirinkite vaikui tinkančias higienos priemones. Mažylių odelė ir akytės labai jautrios, todėl naudokite tik vaikui tinkantį muilą, šampūną ir kitas higienos priemones. Net ir vaikui tinkančias higienos priemones naudokite saikingai, geriau maudynių pabaigoje, kuomet jau būsite pabaigę visus žaidimus ir pradėsite praustis.

Po maudynių nušluostykite tapšnodami. Išmaudytą vaikutį nušluostykite rankšluosčiu (jį galite palaikyti ant gyvatuko ar radiatorių, kad būtų šiltas ir jaukus). Šluostydami ne trinkite, o tapšnokite, kad nesudirgintumėte jautrios odelės.

» Rašyti komentarą