Vaikų imuninė sistema ir maitinimas

Labai svarbus veiksnys imuninei sistemai – kūdikio maitinimas krūtimi. Kartu su motinos pienu kūdikis gauna visų reikalingų medžiagų antikūnių ir imunokompetentinių ląstelių apsaugai. Taip pat žinoma, kad motinos pienas aprūpina kūdikio organizmą reikiamu maistinių medžiagų kiekiu. Jokie dirbtiniai mišiniai to pakeisti negali. Todėl, esant galimybei, geriausia maitinti kūdikį iki 1-erių metų.

Žinoma, nepamiršti papildyti vitaminų ir mineralų atsargas mamos organizme – tam ir sukurti šiuolaikiški natūralūs vitaminų – mineralų kompleksai.

Labai svarbus veiksnys, turintis įtakos kūdikio sveikatai – papildomas, kokybiškas kūdikio maitinimas ir jo laiko parinkimas. Per ankstyvas kūdikio papildomas maitinimas gali sukelti virškinamojo trakto sutrikimų. Vėlyvas papildomas maitinimas gali iššaukti būtinų maisto medžiagų trūkumą kūdikio organizme. Kruopščiai rinkite produktus, raskite galimybę pirkti natūralius, naminius kiaušinius, paukštieną ir daržoves.

Vitaminų – mineralų kompleksai į pagalbą vaikams!

Net teisingai parenkant produktus nėra lengva nustatyti vitaminų ir mineralų poreikį augančio vaiko organizmui. Daugeliui vaikų pasireiškia kai kurių maisto medžiagų deficitas, todėl esant 2-3 metams jau patartina papildomai įtraukti į vaikų maitinimą specialius vitaminų – mineralų kompleksus. Vitaminų ir mineralų trūkumas, tokiame amžiuje gali iššaukti susirgimus, susilpninti imuninę sistemą ir stabdyti vaiko vystymąsį.

Sveikas žarnynas - pirmoji pagalba imunitetui

Žarnyno gleivinės vientisumas ir mikrofloros būklė turi įtakos imuninės sistemos pagrindui -  imunoglobulinų sintezei ir imunokompetentinių ląstelių gyvybingumui. Imunokompetentinės limfoidinės ląstelės nuolat kovoja dėl mūsų sveikatos.

Dažniausiai sutinkamas žarnyno gleivinės sutrikimas, kuris iššaukia susierzinimą ar uždegimą, nes per pralaidžias žarnyno sieneles į kraujotaką patenka nesuvirškinti baltymai. Tai veikia imuninę sistemą ir gali iššaukti alerginę reakciją. Norint atstatyti šią imuniteto grandies veiklą, būtina sutvarkyti visas virškinamojo trakto funkcijas – gleivinių ląstelių vientisumą, sureguliuoti fermentų aktyvumo pažeidimus, sustabdyti uždegiminius procesus ir atstatyti normalią mikroflorą. Todėl yra sukurta žarnyno 4R® atstatymo Programa, kurią parengė Funkcinės Medicinos Institutas, JAV.

 
 Šią programą sudaro 4 etapai:

1. REMOVE - patogeninių mikroorganizmų, parazitų PAŠALINIMAS ir alergizuojančių produktų išbraukimas iš mitybos raciono. Patogeniniai mikroorganizmai, parazitai, grybeliai gali sukelti uždegiminius procesus ir savo gyvavimo procese išskiria daug toksinių medžiagų, kurios iššaukia žarnyno gleivinės vientisumo pažeidimus. Gleivinė tampa „skylėta“ ir per ją į kraują patenka daug nesusmulkintų dalelių. Organizmas į jas sureaguoja kaip į antigenus (organizmui svetimos medžiagos) ir pradeda gaminti antikūnius. Tada prasideda alerginė reakcija, kuri palaiko uždegimą. Imuninė sistema sutrinka ir susidaro užburtas ratas. Šiam etapui tinka augaliniai sorbentai, natūralios medžiagos, turinčios antibakterinį ir antiparazitinį poveikį. Tokiu atveju būtina keisti produktus į analogiškus (lengviau virškinamus), arba geriausia pereiti prie dalinio funkcinio maitinimosi.

2. REPLACE – virškinimo fermentų PAKEITIMAS, siekiant pagerinti virškinimą ir maisto medžiagų įsisavinimą. Gerai susmulkintas maistas sumažina antigeninę organizmo apkrovą, mažindamas uždegimo tikimybę ir skatindamas gijimą. Organizmui trūkstant fermentų, jų trūkumas kompensuojamas augaliniais fermentais.

3. REINOCULATE – ĮVEDIMAS ir mikrofloros balanso atstatymas. Būtini probiotikų ir prebiotikų preparatai, padedantys atstatyti imuninę funkciją, pagerinantys virškinimą ir normalizuojantys žarnyno pH.

4.REGENERATE – gleivinės ATSTATYMAS. Šis etapas būtinas gleivinės ir visų jos funkcijų atstatymui. Teigiamos įtakos gleivinės atstatymo procesui turi Aloe sultys, žaliosios arbatos, echinacėjos ekstraktas, ginkgo biloba, Omega 3 rūgštys, leticinas, antioksidantai, Gamma Orizanolis, beatinas ir kt.


Daugiau apie vaikų imuninę sistemą skaitykite čia ir išspręskite testą, kuris padės nustatyti, ar jūsų vaikas turi su imunitetu susijusių problemų. 

Daugiau apie psichologinių aspektų įtaką vaikų imunitetui kviečiame skaityti čia: Vaikų imuninė sistema ir psichologija.

» Rašyti komentarą