Vaikui gripas: pagrindinės gydymo taisyklės

Susirgti vaikas gali bet kokiu oru. Žinoma, nemaloniausia, kai mažylis apserga pavasarį ar vasarą, kuomet visi kiti vaikai gali džiaugtis saulės spinduliais, o jam tenka gulėti lovoje. Taigi šį kartą norime pakalbėti apie pagrindines gripo gydymo taisykles.

 

  • Pirmoji ir visiems suprantama taisyklė – kuo skubiau kreiptis į medikus. Neverta pasikliauti liaudiškais gydymo būdais ir tikėtis “o gal pasveiks”. O jeigu ne? Kuo liga labiau įsigalės, tuo sunkiau bus ją įveikti.
  • Kol temperatūra nepasiekia 38.5 laipsnių, o vaikas jaučiasi ramus, jos galima nenumušinėti. Jei vaikas verkia ir niekaip negali nusiraminti, galima duoti karščiavimą mažinančių vaistų, tačiau prieš vartojant bet kokius vaistus derėtų pasikonsultuoti su gydytoju bent jau telefonu. Vaistai turi būti paracetamolio pagrindu. Jokiu būdu neduok aspirino.
  • Jei išgėrus temperatūrą mažinančių vaistų situacija nepasikeičia – daktarą kviesk kuo skubiau.
  • Kadangi karščiuojant organizmas išgarina daug skysčių, reguliariai duok vaikui atsigerti, net jei jis to ir nenori. Geriausia gerti vandenį, tačiau kartais vaikai jo paprasčiausiai nemėgsta, taigi tiks ir sultys ar kompotas. Beje, gali išvirti aviečių arbatos, kuri puikiai kovoja su ligomis.
  • Jei vaikutis dar mažas ir jį maitini krūtimi, priglausk jį prie krūtinės kuo dažniau. Taip jis jausis kur kas ramesnis. Be to, motinos pienas turi antiseptinį poveikį.
  • Neversk vaiko valgyti, jei jis to nenori. Dabar visos organizmo jėgos nukreiptos į kovą su liga, taigi normalu, kad valgyti visai nesinori. Žinoma, maistinių medžiagų organizmui reikės, antraip jis nusilps, todėl siūlyk vaikui labai nedideles maisto porcijas, bet dažniau nei įprastai. Geriausia rinktis maistingus, bet lengvus produktus: vaisius, pieno produktus, košes, liesą mėsą ir t.t.
  • Nepamiršk reguliariai vėdinti namų ir valyti dulkių šlapiu skudurėliu 2-3 kartus per dieną. Nepamiršk, kad vaikui sergant, į orą patenka labai daug bakterijų, kurias reikia naikinti. Būtų gerai, jei vaiko kambarys būtų drėkinamas.
» Rašyti komentarą