Valentino dienos įdomybės

 

Valentino diena... Sakoma, kad meilei tikrai nereikia ypatingos dienos, kad mylėti reikia kasdien, o brangiems žmonėms jausmus rodyti tada, kai tik norisi. Žinoma, kad tai tiesa, tačiau mes nebūsime kritiški, o tiesiog pasidžiaugsime viena diena metuose, kuri skirta tik meilei. 
 
Siūlome paskaityti įdomių faktų apie vasario 14-ąją! Nustebsite!
 
Senovės Romoje vasario 14-ąją buvo švenčiama deivės Junonos šventė. Junona, panašiai kaip pagoniškoji Gabija, yra moterų, santuokos ir šeimos globėja. 
 
Internete raidė „X“ tapatinama su bučiniu. Manoma, kad tokia simbolika atsirado dar Viduramžiais, kuomet rašyti nemokantys žmonės (o tokių buvo dauguma) vietoje parašo tiesiog brūkštelėdavo „X“, o kad jį „užtvirtinti“, tai dar ir pabučiuodavo.  
 
Anglijos karalius Henris VII 1537-aisiais vasario 14-ąją paskelbė Valentino diena. 
 
Pasaulyje būta net trijų šventųjų Valentinų - vienas buvo kunigas, kitas - vyskupas, o trečiasis - kankinys. Istorijos apie juos tiek persipynusios, kad jau sunku pasakyti, kuris yra tikrasis meilės dienos pradininkas. 
 
Legenda byloja, kad šventasis Valentinas pirmasis parašė Valentino dienos laiškelį. Jis tuokdavo žmones be karaliaus leidimo, todėl buvo nuteistas ir kalinamas. Vyras įsimylėjęs kalėjimo prižiūrėtojo dukterį, kuriai, prieš pat jį nuteisiant myriop, parašė meilės laiškelį kurio pabaigoje brūkštelėjo: „Nuo tavo Valentino.“
 
Paskaičiuota, kad daugiausiai Valentino dienos atvirukų ir laiškelių gauna... mokytojai. 
 
Kiekvienais metais Romeo mylimoji Džliujeta gauna virš tūkstančio atviručių, jos dažniausiai adresuojamos tiesiog Veronos miestui Italijoje. 
 
Anglai tiki, kad jeigu netekėjusi mergina Valentino dieną pamatys liepsnelę (mažas paukštelis raudona pakakle), tai ji ištekės už jūreivio, jeigu pirmas jos pamatytas paukštukas bus žvirblis, tai merginos vyras bus neturtingas, tačiau jų gyvenimas bus laimingas, o jeigu tai bus dagilis, tai merginos laukia turtingas jaunikis. 
 
Raudonos rožės laikomos meilės gelėmis - legendos byloja, kad tai mėgstamiausios Veneros, meilės, aistros ir sodų deivės, gėlės.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Valentina ir Valentinas
2023-01-16 18:42
Labai idomu skaiteme su vyru valanda nes buvo labai idomu
Meiles jureive
2023-01-16 18:41
Jusu faktai labai įdomūs