Vasara su vaiku: ką veikti?

Vasara – pramogų metas. Dalinamės keliomis idėjomis, ką galima nuveikti su vaiku!
 
Miegokite po žvaigždėmis. Vasarą vaikai mielai praleis visą dieną (ir net naktį) lauke, jeigu tik sugebėsite juos sudominti. Jeigu turite nuosavą kiemą – pasistatykite palapinę. Vaikui tai paliks didelį įspūdį, o ir jūs prisiminsite jaunystę. O jei dar rastumėte teleskopą...
 
Surenkite popierinių lėktuvėlių arba laivelių lankstymo ir skraidinimo ar plukdymo varžybas. Pasimokykite kartu lankstymo meno. Varžybų dalyviai labai apsidžiaugtų kokiu nors prizu.
 
Keliaukite. Nesvarbu, kur – vaikai mėgsta spontaniškas išvykas. Nesakykite savo atžalai, kad vykstate iškylauti – tegul tai bus staigmena. Plačios vaikų šypsenos ir įspūdžiai - garantuoti. Keliaukite ir atraskite naujas vietas! Ko verti vien mažieji Lietuvos miesteliai su savo įdomybėmis, zoologijos sodas, delfinariumas ar žirgynas! Be to, Lietuvoje yra daugiau nei 100 įvairiausių muziejų.
 
Nupiešk savo namo arba buto žemėlapį.
 
Pramogaukite vandenyje. Vaikai kiaurą dieną mirktų jūroje, ežere ar upėje, jei tik galėtų. Jei nėra galimybės nusivežti atžalos prie vandens – pramogaukite namuose! Prileiskite vonią vandens, kad vaikas galėtų pliuškentis kada panorėjęs. Vaikams patiks ir šokinėjimas bei lakstymas po balas – prisiminkite savo vaikystę!
 
Pripilkite į balionus vandens ir surenkite mūšį.
 
Uogaukite. Taip nejučia ne tik praleisite keletą valandų, bet ir prisirinksite vitaminų žiemai. Svarbiausia, kad tai nevirstų darbu, ir nepamirškite repelento, kad nepultų uodai ar erkės!
 
Sukarpykite seną žurnalą arba laikraštį ir iš skiaučių suklijuokite piešinį – mozaiką.
 
Eksperimentuokite. Pabūkite mokslininkais – pasidarykite vaškinę lempą ar imituokite ugnikalnio išsiveržimą. Didelės ir laimingos vaiko akys bus puikus įrodymas, kad stengiatės ne veltui.
 
Pūskite muilo burbulus. Jų nesunkiai galima pasidaryti ir patiems.

 
Iškylaukite. Tiesa, nebūtina kur nors važiuoti – juk iš bėdos iškylą galima surengti net ir namuose! Tiesiog praleiskite kelias naktis miegodami miegmaišyje svetainėje, tai bus puiki pramoga ir vaikui, ir jums. Tiesa, dešrelių ant laužo taip neišsikepsite, bet laiką praleisite smagiai.
 
Pasiimkite žiūronus ir stebėkite paukščius. Arba praeivius.
 
Leiskite, kad vaikai padėtų jums virtuvėje. Tegul atžala išrenka vakarienės receptą ir prisideda prie gaminimo. Paverskite tai tradicija – pavyzdžiui, kiekvieną penktadienį šeimos vakarienė gali tapti bendru tėvų ir vaikų kūriniu. Arba kartu gaminkite ledus – bus tikrai įdomu!
 
Suburkite su kiemo draugais muzikos grupę. Muzikos instrumentai – tai skardinės, plastikiniai buteliai su akmenukais ar kruopomis, šaukštai ir t.t.
 
Skatinkite vaiką kuo daugiau piešti. Tai išlaisvina jo kūrybiškumą, o jūs būsite puikus mažylio pagalbininkas. O panaudojus klijus ir kruopas, galima sukurti tikrus šedevrus. Gražiai atrodys darbeliai ir ant akmenukų.
 
Žaiskite slėpynių. Tam nereikia daug vietos – su mažu vaiku įmanoma ir dviejų kambarių bute.
 
Žaiskite šlapias gaudynes – pripilkite kibirą vandens ir įmeskite kempinę. Tas, kas gaudo, turi mesti šlapią kempinę į kitus žaidėjus. Tas, kurį paliečia šlapia kempinė, yra naujas gaudytojas, jis turi iš naujo sušlapinti kempinę ir žaisti toliau.
 
Galite ieškoti lobio – tereikia suslapstyti popieriaus skiauteles su užuominomis!
 
Pasiimkite batų dėžę, gražiai apipaišykite ir į ją rinkite vasaros prisiminimus – kriaukles, įdomius akmenukus, nugludintus stikliukus, džiovintus augalus.

Įrenkite namelį–štabą. Ar pamenate iš vaikystės, koks tai smagus reikalas? Namuką galima susiręsti iš pledų, žabų ar rimtesnių pagalių, kartono dėžių – puiki vieta tiek kiemo štabo susirinkimams, tiek stalo žaidimams ar knygai paskaityti.
 
Geros vasaros!

» Rašyti komentarą