Vasariški lauko žaidimai su vaikais

Vasara – ne laikas sėdėti namuose. Pažaiskite su savo atžalomis gryname ore – juk yra tiek daug įdomių ir smagių žaidimų, kurie neleis nuobodžiauti nei jums, nei jūsų atžaloms!

Lenktynės su maišais

Šiam žaidimui reikia maišų nuo bulvių ar cukraus ir tvarkingos vejos. Žaisti paprasta: vaikai iki pusės sulindę į maišus stovi prie starto linijos. Išgirdę komandą jie turi bėgti/šokinėti, stengdamiesi pirmi pasiekti finišo liniją. Žaidimą rekomenduojama žaisti lauke ant pievos, nes vaikai gali nukristi, todėl pasirūpinkite vaikų saugumu.

Boulingas lauke

Mėgstate žaisti boulingą? Galite jį žaisti ir savo namo galiniame kieme! Viskas labai paprasta: nudažykite dešimt plastikinių butelių baltos spalvos dažais, o prie pat kaklelio su teptuku brūkštelkite dvi storas raudonas linijas. Boulingo kamuolį puikiai atstos paprastas teniso kamuoliukas, o kad jis atrodytų efektingiau, nudažykite raudonai. Štai ir viskas – sustatykite plastikinius butelius – kėglius įprasta tvarka ir pradėkite žaidimą. Tai gera galimybė parodyti vaikams, kaip galima perdirbti atliekas ir prisidėti prie aplinkos gerovės.

Vandens bomba

Žaidėjų amžius nėra svarbus, taip pramogauti patogiausia lauke, kai karšta. Žaidėjai sustoja ratu ir meta vienas kitam vandens pripildytus balionus. Po truputį atstumas tarp žaidėjų didinamas. Galiausiai kažkas smarkiai sušlampa.

„Twister“

Praleiskite šiltą vasaros popietę žaisdami viso pasaulio pripažintą ir be galo mėgstamą žaidimą „Twister“. Jo taisyklės itin paprastos: žaidėjai, sukdami rodyklę, išsuka spalvą, kurią turi paliesti ranka arba koja persipindami kūnais su kitais žaidėjais. Nors „Twister“ žaidžiamas ant specialaus kilimėlio, niekas neuždraus perkelti jo ant savo pievutės: tiesiog išsikirpkite skritulio formos trafaretą ir dažais nupurkškite 24 apskritimus (pirmoje eilėje 6 žalius, antroje 6 geltonus, trečioje 6 mėlynus ir ketvirtoje 6 raudonus). Kad nepažeistumėte žolės, naudokite žemės ženklinimo dažus.

Koja kojon


Žaidimo taisyklės: komanda išsirikiuoja šalia starto linijos vienas greta kito ir suglaudžia pėdas su šalia stovinčių kolegų pėdomis. Užduotis – nueiti visiems kartu iki finišo linijos, neatitraukiant savo pėdų nuo kaimyno (reikia žygiuoti koja kojon su kaimyno suglausta koja). Komanda gali išsirinkti „vadovus“, kurie komanduos, kaip eiti.

Akla višta

Klasikinis iš kartos į kartą žaidžiamas linksmas gaudynių žaidimas. Vienam žaidėjui lengvu šalikėliu užrišamos akys, jis apsukamas tris kartus ir paleidžiamas gaudyti kitų vaikų. Pagavęs turi apčiuopomis atpažinti tą, kurį pagavo. Jei atpažįsta – akla višta tampa pagautasis, jei ne – žaidžiama toliau.

Atsargiai, minos!

Tam tikroje zonoje išdėstomos „minos“ (kamuoliukai, kėgliai, plastikiniai stulpeliai ir pan.). Dalyviai veikia poromis, vienas iš jų yra užrištomis akimis. Užduotis yra kuo greičiau kirsti „minų“ lauką, neužkliudant nė vienos. Nematantis kalbėti negali, o matantis turi tik žodžių pagalba išvesti akląjį. Prieš šią rungtį poros trumpai apsitaria, kaip komunikuos tarpusavyje.

Lobio paieškos

Paslėpkite lobį (tai gali būti dėžutė su prizais dalyviams: pieštukais, saldainiais, mažais kamuoliukais ar balionais, kuriuos reikės prisipūsti). Kaip rasti prizą? 4-5 metų vaikams nupieškite linksmą žemėlapį (jis irgi gali būti paslėptas ir randamas tik įminus mįslę), o jei švenčia vyresni – suruoškite visą mįslių kelią. Vieną mįslę įmeni – randi vietą, kurioje laukia kita užuomina ir taip tol, kol aptinkamas lobis.

Tinklas

Tinka ir vaikams, ir tėveliams. Nubrėžkite erdvų stačiakampį, kuriame du žaidėjai, susikibę rankomis – „tinklas“, gaudys likusius žaidėjus – „žuvis“. Sugautieji tampa „tinklo“ dalimi. „Žuvys“ gaudomos tol, kol lieka tik vienas žaidėjas – jis ir paskelbiamas nugalėtoju.

Kamuoliukai

Šis žaidimas lavina taiklumą ir judesių koordinaciją. Jam reikia nuo 5 iki 15 žaidėjų. Prieš žaidimo pradžią paruošiamas reikalingas inventorius: stabili taburetė ar kilnojama spintelė, didelis kamuolys (galima paplūdimio), kurį reikia padėti ant taburetės, ir mažas, nelabai, sunkus kamuoliukas. Kai vedantysis duoda signalą, vaikai stojasi vienas šalia kito apie 3 metrus nuo didelio kamuolio ir paeiliui bando numušti didelį kamuolį mažu. Laimi tas, kas numuša kamuolį iš pirmo bandymo (ar mažiausiai bandymų).

» Rašyti komentarą