Veido pilingo rūšys

Terminai  veido „pilingas“ arba „eksfoliacija“ reiškia linkusio ragėti viršutinio epiderminio odos sluoksnio pašalinimą, kuris suteikia galimybę atsinaujinti odos ląstelėms. Rezultatas: atsinaujinusi, kur kas skaistesnė ir lygesnė oda.

Dėl pilingo procedūros naudingumo vis dar diskutuojama. Vieni yra pilingo, kaip įprastos  higieninės procedūros šalininkai, kiti pilingą vertina kaip pernelyg agresyvią priemonę, neigiamai įtakojančią natūralius procesus, vykstančius organizme.   Veido pilingas namuose

Naudojant šveitiklį, paviršinis epidermio sluoksnis apdorojamas mechaniniu būdu. Šveitiklyje esančios smulkios dalelės švelniai „nušlifuoja“ veido odą, taip pašalindamos suragėjusias odos ląsteles. Sausos ar normalios odos tipo savininkėms tiks smulkių granulių minkštas šveitiklis. Jeigu tavo oda riebi, geriau rinktis rupių granulių šveitiklį. Prieš procedūrą odą būtina sudrėkinti. Tuomet ant jos paviršiaus užtepamas sluoksnis pilingui skirto kremo, pirštų galiukais, masažuojamaisiais judesiais kremas įtrinamas į veidą ir paprasčiausiai nuplaunamas. Šveitiklio dėka oda ne tik išvaloma, bet ir sužadinama jos audinių kraujo apytaka, taigi oda atrodo sveikesnė ir jaunesnė. Šveitiklio nereikėtų naudoti moterims, kurių veido odos kapiliarai išsiplėtę arba ant veido yra uždegiminio pobūdžio spuogų.   

Kremo poveikis yra švelnesnis, tačiau jis taip pat padeda išvalyti poras ir pašalinti negyvas epidermio ląsteles. Kremą geriausia rinktis probleminės ir padidinto jautrumo odos savininkėms. Kremas užtepamas ant odos ir palaikomas 3-10 minučių, tada nuvalomas. Toks odos priežiūros būdas neduoda svaiginančio rezultato, tačiau reguliariai atliekant procedūras, veido oda tampa pastebimai skaistesnė.

Kaip ir pilingo kremas, taip ir įvairios sudėties kaukės pasižymi geru efektyvumu. Suprantama kremu naudotis yra paprasčiau, tačiau kaukių poveikis gali būti kur kas efektyvesnis. Siūlome išbandyti pasigaminti valomąją kaukę namuose:

  • Medaus pilingas. Pusės išspaustos citrinos sultis sumaišyk su dviem valgomaisiais šaukštais medaus ir vienu valgomuoju šaukštu kviečių sėlenų. Kaukė ant odos uždedama pašildyta ir laikoma pusvalandį.
  • Varškės pilingas. Ryžius sumalk kavamale, įpilk  ½ arbatinio šaukštelio alyvų aliejaus, ir du valgomuosius šaukštus švelnios varškės. Kaukę užtepk 15 minučių.   
  • Morkų pilingas. Sutarkuok vieną sultingą morką, įmaišyk nedidelį kiekį maltų avižinių dribsnių. Užtepk ant veido ir palaikyk 20 minučių.

Veido pilingas salonuose

Kosmetikos salonuose galima atlikti kur kas kokybiškesnį veido odos valymą. Čia gali būti taikomas vakuminis metodas, kuris paremtas tuo, kad iš odos porų, prieš tai 2 kartus atlikus standartinį pilingą, išsiurbiamas esamas turinys.   Taip pat galima rinktis ir mechaninį odos valymas, kurio metu naudojami natūralaus pluošto šerių šepetėliai.

Ultragarsinis pilingas leidžia atlikti dar gilesnį odos valymą, išvengiant jos traumavimo. Ultragarsas ne tik pašalina negyvas odos ląsteles, tačiau turi ir terapinį poveikį. Būtina atlikti 5-6 procedūras su 7 dienų pertraukomis. Ultragarso veikiami žūna mikroorganizmai, besidauginantys riebalinių liaukų galiukuose. Daromas poveikis odos ląstelei paskatina kolageno susidarymą ir pagerina ląstelių aprūpinimą krauju.   

Cheminis pilingas taip pat priskiriamas prie giluminių odos valymo metodų. Siekiant dar kokybiškesnio tokio valymo rezultato, daroma keletas procedūrų. Praėjus vos 30 minučių po seanso, oda tampa kur kas lygesnė. Šis efektas išgaunamas dėka įvairių rūgščių poveikio: vaisių fermento, glikolio ar alfagidro rūgščių. Kai kuriuose salonuose gydomosios kaukės derinamos su rūgštiniais tirpalais. Cheminio pilingo rezultatas – padidinta kolageno ir elastano sintezė, pagreitėjęs regeneracijos procesas. Efektas išlieka ne vieną savaitę.      

Šlifavimas lazeriu laikomas pačiu agresyviausiu pilingo metodu. Lazerio spindulys sunaikina paviršinį odos sluoksnį. Naujieji prietaisai leidžia labai tiksliai nustatyti odos poveikio gylį, tačiau nuo chirurgo kvalifikacijos priklauso taip pat labai daug. Pilingas lazeriu – tai iš esmės chirurginė operacija, o tai reiškia, kad jos pasekmės gali būti pigmentinių dėmių atsiradimas, ilgalaikis patinimas, skausmas. Atsistatymo laikotarpis užtrunka mažiausiai mėnesį. Tačiau procedūrą atlikus teisingai - rezultatai gali būti labai stebinantys ir svarbiausia - ilgalaikiai.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Paulina
2012-04-19 17:27
Man nėra geresnio šveitiklio už kavos tirščius
Kamilė
2012-04-19 10:24
Vilte, veidą galima pamaitinti ir namuose, ir regeneraciją paskatinti, ir ką tik nori padaryti. Tik reikia žinoti, kokios priemonės tinka kiekvienu individualiu atveju
Vilte
2012-04-18 21:17
Na, namuose ne visai tas pats efektas. Namuose tik pašalini viršutinį odos sluoksnį, o grožio salonuose dar ir pamaitinamas veidas, skatinama odos regeneracija ir t.t.
dauma
2012-04-18 21:16
as perku paprasciausia lenkiska pilingo krema su apvaliais grudeliais. labai geras. nematau reikalo eiti i grozio salonus jei ta pati namuose galima padaryti