Kosmetologai iš daugybės veido odos valymo būdų paprastai siūlo tai, kas geriausiai tinka bet kuriam odos tipui. Salonas gali pasiūlyti rankinį arba mechaninį, ultragarsinį, vakuuminį, atraumatinį ir cheminį valymą (labai dažnai atliekant grožio procedūrą toks valymas yra kaip papildoma priemonė).
Daugelis moterų ir merginų prieš kreipdamosi į kosmetologą ilgai dvejoja, tačiau jeigu patikėsi savo odą profesionalui, išvengsi nemalonių staigmenų (pavyzdžiui, infekcijos). Surasti tinkamą specialistą yra labai svarbus žingsnis: jis patars, kaip prižiūrėti odą namuose, nurodys, kokia kosmetika tau tiks geriausiai.
Štai su kokiomis problemomis ir klausimais į salonus kreipiasi moterys.
Ar įmanoma per trumpą laiką atlikti odos valymą ir atsikratyti spuogų? Manieji susiję su nėštumu, o kai jie išnyksta, lieka raudoni pėdsakai. Kaip atsikratyti šių dėmelių? Dar viena bėda: ant nosies ir smakro turiu keturis juodus taškus. Ką daryti? – Irena
Iš pradžių tokiu atveju rekomenduotina salone atlikti valymą. Nėštumas tam nekliudo, tačiau patartina vengti kelių valymo etapų, todėl reikėtų įspėti specialistą apie nėštumą, kad atliekamos būtų tik visiškai nekenksmingos procedūros.
Valymas ultragarsu laikomas vienu iš švelniausių metodų: jis ne tik veikia poras, bet ir pašalina suragėjusias daleles, masažuoja ir gerina limfos apytaką. Procedūra tinka jautriai odai ir nėščiosioms, draudžiama, jeigu kapiliarai išsiplėtę arba pažeista oda.
Vakuuminis valymas taip pat švelnus: jis gerina medžiagų apykaitą, masažuoja, ypač naudingas toms moterims, kurių poros išsiplėtusios. Netinka esant išsiplėtusioms kraujagyslėms. Nėštumo metu problemų kilti neturėtų.
Dezinkrustacija – metodas, dažniausiai taikomas riebiai odai. Veikiama elektros srove: taip iš kanalėlių pašalinamas riebalinių liaukų sekretas. Tai gilus ir efektyvus odos valymas, tačiau jis netinka nėščiosioms.
Būsimosioms mamytėms leistinas mechaninis valymas – tam reikia specialių instrumentų ir kai kurių priemonių. Metodas laikomas efektyviausiu, tačiau jis atima daug laiko, yra gana skausmingas, jeigu oda labai užteršta.
Jeigu į saloną eiti nenori, štai keletas patarimų:
- Odos užterštumo išvengti galima pasirinkus kokybiškas kosmetikos priemones, tinkančias tavo odos tipui.
- Du kartus per dieną pamaitink savo odą. Būtina kasdien kruopščiai nuvalyti dekoratyvinės kosmetikos likučius (naudok toniką ir kitas volomąsias porų neužkemšančias priemones, pažymėtas užrašu „oil free“).
- Reguliariai naudok šveitiklius ir valomąsias kaukes. Kaip dažnai (kartą ar du per savaitę) – priklauso nuo tavo odos tipo. Išsirinkti tinkamas priemones padės kosmetologas.
Raudonas dėmeles pašalinti sunku, viskas priklauso nuo odos gebėjimo regeneruotis. Jauna oda atsikuria per 28 dienas, vyresniame amžiuje tai trunka ilgiau. Padėti turėtų gijimą ir regeneracijos procesus skatinančios priemonės (jų galima įsigyti vaistinėse).
Kaip dažnai galima atlikti odos valymo procedūras? – Lidija
Kiekvienas kosmetologas su problema kovoja savaip. Jeigu odai labai reikia valymo, visos procedūros gali būti padalinama į kelias dalis (pavyzdžiui, liepiama ateiti tris dienas iš eilės). Vėliau pakanka valyti odą ne dažniau kaip kartą per mėnesį.
Mechaninis valymas traumuoja odą, todėl po jo namuose būtina pasilepinti sutraukiančiomis poras, valomosiomis, regeneruojamosiomis kaukėmis. Reikėtų naudoti tinkamą odos tipui gydomąjį kremą, valomąjį gelį ir toniką, o pas kosmetologą apsilankyti po mėnesio. Jeigu odą gerai prižiūrėsi, pakartotinio valymo galima ir išvengti.
Kaip greitai atsikratyti spuogų ant kaktos? – Kristina
Nelygu, kas turima omenyje. Daug kas priklauso nuo odos tipo, ar yra koks uždegimas, ar spuogai tik pačiame paviršiuje. Reikėtų apsilankyti pas kosmetologą, kad jis atliktų valymą ir patartų, kokias priemones naudoti toliau.
Man 13 metų, ant odos atsirado daug spuogų. Ar būtina eiti pas kosmetologą? Ar tai mano amžiuje nepavojinga? – Viktorija
Tokiu atveju reikėtų rinktis kremą riebiai odai, reguliuojantį riebalinių liaukų veiklą, sutraukiantį poras ir padedantį pašalinti juodus taškelius. Negalima spuogų spaudyti, liesti veido nešvariomis rankomis.
Apsilankymas pas kosmetologą taip pat naudingas, tačiau skubėti nereikia, nes nesėkmingo valymo pasekmės gali likti matomos labai ilgai.
Galima naudoti tonines priemones, tačiau jos turi turėti uždegimą slopinantį efektą. Taip spuogai bus ne tokie akivaizdūs, nudžius ir greičiau gis, o oda bus geriau saugoma. Tepti tokias priemones reikia plonyčiu sluoksniu, o ant viršaus naudoti gydomąsias priemones, kremus. Rekomenduojama daryti kaukes du ar tris kartus per savaitę. Jeigu oda linkusi į uždegimus, šveitiklių naudoti nereikėtų (gali prasidėti infekcija). Būtina laikytis odos higienos.
2012-08-12 21:51