Vėjaraupiai: ką daryti jei vaikas susirgo?

Vėjaraupiai – viena iš populiariausių vaikiškų ligų, kuria užsikrečiama lašiniu būdu, kai ligoniui kosint, čiaudint, ar kalbant infekcija patenka į orą. Inkubacinis ligos periodas trunka 11-21 dieną.


Ligos simptomai:

  • Neaukšta temperatūra;
  • Nuovargis ir galvos skausmas;
  • Bėrimas iš raudonų dėmelių virstantis pūslelėmis. Iš paprastos dėmelės gana greitai susiformuoja papulė, kuri per kelias valandas virsta puslyte, prisipildžiusia skaidraus skysčio. Įprastai puslytės viduryje būna įdubusios, o aplink jas matyti nedidelis raudonas laukelis.
  • Bėrimas atsiranda ne vienu metu, todėl skirtingose kūno vietose būna skirtinga bėrimo stadija.

Sergantis vėjaraupiais vaikas paprastai gydomas namuose. Tik ekstremaliu atveju, kai atsiranda tam tikrų ligos komplikacijų, vaiką gali tekti guldyti į ligoninę. Tėvams reikėtų atkreipti dėmesį, jeigu vaiko bėrimas primena infekciją, pavyzdžiui parausta arba pradeda pūliuoti. Įprastai, kuomet pūslelės pradeda džiūti, temperatūra nukrinta. Jei ji vis dar laikosi arba kyla, reikėtų kreiptis į gydytojus. Vėmimas, traukuliai, haliucinacijos ir kiti neįprasti požymiai taip pat gali reikšti ligos komplikacijas.

Patarimai tėvams:

  • Vėjaraupių metu labai svarbu tinkamai prižiūrėti odą: stebėti, kad vaikas nesikasytų, o nukasytas vietas ištepti gydytojo skirtais tepalais. Ligos metu išbertas vietas labai niežti, todėl iš anksto nukirpk vaikui nagučius, kad pažeidimai būtų kuo menkesni.
  • Vėjaraupių metu vaikui gali išberti ir burną, todėl pasirūpink tinkama mityba: maitink švelniu, skystu ir šiltu maistu.
  • Pasirūpink, kad vaiko patalyne visuomet būtų švari. Nukasytos žaizdelės gali lengvai pritraukti infekcijas.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Greta
2014-02-23 21:11
Aš nesirgus... Man 11 metų.
Rima
2013-11-23 23:53
As pati kokiu 8-9metu prasirgau.
orchideja
2013-09-23 20:56
nepasakyčiau, kad visi vaikai perserga lengvai. Pvz. aš pati vaikystėje sirgau 8- 9 metų, tiksliai neprisimenu, bet gerai prisimenu, kad tais metais buvo geltos epidemija, Jonavoje jau nebuvo vietų tai visus vaikus vežė į Kauno ligoninę. Besirgdama gelta, susirgau vėjaraupiais ir besirgdama vėjaraupiais susirgau miningitu. Miningitas tai vėjaraupių pasekmė. O dabar visą gyvenimą lydi galvos skausmai, buna ir labai stiprus, reta diena, kad neskaudėtu galvos. Kiekviena liga palieka savo pėdsakus.
nesvarbu
2012-12-22 11:04
man tai yra buve nuo 7metu iki 8
Toma
2012-04-02 11:09
Neleiskit, kad vaikas kasytųsi, nes liks bjaurių randų!