Žaidimai mažiesiems: išbrauk nereikalingą

Žaidimas labai paprastas ir tinkamas įvairaus amžiaus vaikams, nes loginę žodžių seką gali sukurti atsižvelgdama į individualias mažylio ypatybes. Žaidimo esmė – surasti ir išbraukti vieną  žodį, kuris nedera su kitais.


Pavyzdžiui:

  1. Kuris iš šių gyvūnėlių negyvena miške: lapė, vilkas, kiškis, ežiukas ir karvė.
  2. Kuris iš šių daiktų netinka: šaukštas, puodelis, lėkštutė, šakutė ir muilas.
  3. Kuris iš šių žodžių nedera: laikraštis, lietpaltis, laikrodis, lubos ir nuotrauka.

Kaip jau minėjome, klausimus gali parinkti atsižvelgdama į vaiko amžių. Raideles pažįstantiems vaikams labiausiai tiks trečiojo tipo klausimai, o patiems mažiausiems – pirmojo ir antrojo. Kad žaidimas būtų įdomesnis, vietoje išbraukto žodžio mažylis gali pasiūlyti naują, tinkantį žodį.

Jei vaikas dar labai mažas, vien išvardinti daiktus gali nepakakti, todėl gali atsispausdinti įvairių daiktų piešinukus ir klausinėti rodydama juos mažyliui. Dar vienas būdas: pačiai nupiešti kokį nors daiktą su trūkstama dalimi. Pavyzdžiui, mašinytę be ratų. Leisk vaikui pačiam nupiešti tai, ko trūksta.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
riups
2012-02-28 19:57
kodėl nesąmonė? Tai yra labai paprastas ir puikus žaidimas mažiems vaikams, lavinantis mąstymą. Jeigu jums "normaliu" žaidimu atrodo slėpynės ir panašiai, tai tada čia jau tik jūsų problema.
silvija
2012-01-25 12:02
kazkokia nesamone
Vitolde
2012-01-03 15:14
Labai paprastas bet smagus žaidimas Būtinai žaisim visa šeima