Žaidimai su dviem mažyliais

Apie ką svajoja mamytės, besiruošiančios gimdyti antrąjį vaikelį? Žinoma, apie tai, kaip abu jos mažyliai galės žaisti kartu. Ir jie tikrai kartu žais, tik... ne iš karto. Atrasti žaidimą, kuris tiktų ir vyresnėliui, ir pačiam mažiausiajam, dar visiškai priklausomam nuo mamos, - tikrai ne pati lengviausia užduotis. Tačiau ji įmanoma.

Kokius žaidimus galima jiems pasiūlyti?

Mes siūlome žaidimus padalinti į tris kategorijas:

 

 • Žaidimai smagiam prasiblaškymui
 • Skirtingų sunkumo lygių žaidimai
 • Žaidimai, kuriuose vyresnėlis padeda jaunesniajam

 

Žaidimai smagiam prasiblaškymui

Nuo tos akimirkos, kai tik mažylis pradeda šypsotis ir juoktis, pats metas pagalvoti, kokius linksmuosius žaidimus galima jam pasiūlyti. Štai keletas žaidimų, kuriuos mažieji tiesiog dievina:

 

 • Atsisėsk prieš savo mažylius ir paeiliui staigiu judėsiu užmesk audeklą tai ant vieno, tai ant kito. Paklausk “O kur gi tavo broliukas/sesutė?” ir greitai audeklą nutrauk. Lygiai taip pat galima žaisti ir “diena -  naktis” žaidimą. Tik šiuo atveju audeklą užmesk iš karto ant abiejų mažylių.
 • Pažaisk su mažaisiais “ku-ku” žaidimą. Rankomis užsidenk veidą tai nuo vieno vaiko, tai nuo kito. Vėliau netikėtai pasislėpk už lovos krašto ar už durų. Mažieji labai mėgsta tokius žaidimus ir tai lavina jų reakciją.
 • Kadangi mažyliai labai mėgsta atkartoti suaugusiųjų veido išraiškas ir veiksmus, pažaisk paprastą atkartojimo žaidimą. Nustatyk kokią nors juokingą veido išraišką, arba tiesiog paplok rankutėmis, ir tegu vaikai pabando tai atkartoti. Vyresniajam tai pavyks labai nesunkiai, o mažyliui gali ir nesigauti, tačiau jam tai nebus labai svarbu, juk svarbiausia, kad aplink vyksta veiksmas.
 • Vienas iš smagiausių žaidimų - “ožkelė”. Iš pirštų pasidaryk ragiukus, atsisėsk prieš vaikus ir lėtai pradėk pasakoti: “eina eina ožkelė, ieško ieško, kur pabadyt rageliais” ir tuomet apsimestinai durk “ožkelės rageliais” į kurį nors mažylį. Nei vienas vaikas nežinos, kurį ožkelė badys šį kartą, taigi labai lauks jos sprendimo.
 • Dar vienas puikus žaidimas – muilo burbulai. Paprašyk vyresniojo, kad jis išpūstų muilo burbulų, o pati paimk mažojo rankytes ir padėk jam tuos burbuliukus pagauti ir susprogdinti.

 

Skirtingų sunkumo lygių žaidimai

Šių žaidimų esmė labai paprasta: abu vaikai iš principo žaidžia lygiai tą patį, tik skirtinguose sunkumo lygmenyse. Jei vienas vaikas liktų nuskriaustas ir žaisti negalėtų, tikėtina, kad prasidėtų pykčiai ir pavydas. Taigi šie žaidimai gali išspręsti visas užimtumo problemas.

 

 • Abiems mažyliams tikrai bus ką veikti, jei sugalvosi jiems žaidimų iš paprasčiausių grūdų. Paimk didelį dubenėlį, pripilk į jį birių produktų (grikių, ryžių, žirnių) ir leisk jiems pažaisti. Mažasis gali tiesiog semti grūdelius rankytėmis ir berti ant stalo, o vyresnėlis gali iš grūdų daryti piešinukus ar tiesiog skirstyti grūdus į atskiras krūveles pagal rūšis (jei sumaišysi kelias grūdų rūšis).
 • Visi kartu galite statyti įvairiausius pastatus iš kaladėlių. Vyresnėlis gali užsiimti rimtomis statybomis, o vietoj jaunėlio statyk pati, bet suteiks jam malonumą viską sugriauti. Griauti ne ką mažiau smagu, nei statyti.
 • Piešimas – labai mėgstamas vaikų užsiėmimas. Vyresnysis gali piešti piešinukus, o mažasis tiesiog parinkinėti spalvas. Būtų dar smagiau, jei nupirktum didelį popieriaus lapą, guašo piešimui ir leistum vaikams išsidažyti rankytes ir daryti delniukų antspaudus ant lapo. Krykštavimo bus tikrai daug.

 

Žaidimai, kuriuose vyresnėlis padeda jaunesniajam

Labai svarbu, kad broliukai ir sesutės kuo daugiau laiko praleistų kartu. Žaidimai, kurių metu vyresnėlis padeda jaunesniajam, sustiprina tarpusavio bendravimą ir skatina mažylio vystymąsi bei vyresnėlio atsakomybės jausmą.

Šiai žaidimų kategorijai tinka absoliučiai visi žaidimai. Svarbiausia – paaiškinti vyresniajam, kad jis jau didelis ir turi rodyti pavyzdį mažyliui. Kitaip tariant, padėti vaikui suprasti, koks jis yra svarbus ir visiems reikalingas. Mažajam bus labai smagu, o vyresnysis taip pat jausis puikiai, juk kažkam jis dabar rodo pavyzdį.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Lina
2011-11-26 19:25
Mes muilo burbulus namie žaidžiam