Žaidimai vaikams su ledu

Žiemą vaikai gali žaisti ne tik su sniegu, bet ir su ledu. Štai kelios smagios idėjos!

„Ledinės slėpynės“. Nudažykite vandenį norimų spalvų dažikliais ir užšaldykite skirtingose formelėse. Tada ribotoje teritorijoje (pavyzdžiui, smėlio dėžėje) išmėtykite sniego gniūžtes, kurių viduje būtų paslėpti tam tikrų formų spalvoti ledukai. Tegul vaikai juo surenka, o po to paskaičiuoja, kas surinko daugiau „braškių“, „obuoliukų“ ar tiesiog kubelių.

Ledinės žvakidės. Jei balione vandenį sušaldysite ne iki galo, išeis sferos formos žvakidė. Galima naudoti ir kitas formas – puodelius, kibiriukus ir pan.


Paprastai žvakidei reikia paimti bet kokią formelę, pripilti į ją vandens ir pašaldyti. Kai vanduo ant dugno užšals, formelę perkelkite į dar vieną indą taip, kad išeitų kelių centimetrų tarpai. Jei norite spalvotų žvakidžių, vandenį galima nudažyti, jei matinių – įdėti sniego, jei puošnesnių – į stingstantį vandenį pridėti šakelių, lapelių, uogyčių ir kitos „smulkmės“.

Ledinis vainikas. Panaudokite keksų kepimo formą, dubenėlį ar gilesnę lėkštę, į kurios vidurį įstatysite stiklinę. Pridėkite į indą uogų, šakelių, lapelių – žodžiu, visko, ko tik norėsite. Užpilkite vandeniu ir užšaldykite, o po to apriškite vainiką virve ir pakabinkite lauke norimoje vietoje.

Ledinės skulptūros. Tam nereikės jokių pavojingų įrankių. Iš esmės ledinėms skulptūroms tinka bet kurie buityje naudojami daiktai (salotinės, pirštinės ir t.t.)

Lediniai muilo burbulai. Pūsti muilo burbulus žiemą nėra labai paprasta, tačiau smagu. Jums teks paruošti specialų tirpalą: sumaišykite 50 g tarkuoto ūkiško muilo su 400 ml vandens, virkite pamaišydami, kol muilas ištirps. Patikrinkite, ar eina pūsti burbulus. Jei masė per tiršta – įpilkite vandens, jei per skysta – įberkite muilo drožlių. Burbulai sustings per kelias sekundes ir pavirs plonais permatomais kamuoliukais. Jei norite, kad jie būtų ne tokie trapūs ir džiugintų jus ilgiau, įlašinkite į muilo burbulų masę kelis lašus glicerino.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
gerda
2015-09-01 14:01
geras