Žaidimai vaikams su siūlais ir virvutėmis: 13 idėjų

Žaidimai su siūlais ir virvutėmis – smagus užsiėmimas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Savaime suprantama, mažų vaikų vienų palikti negalima – jiems būtina tėvelių priežiūra. Siūlome pasinaudoti toliau pateiktomis idėjomis – jos ypač pravers įvairių švenčių metu, tačiau puikiai tiks ir šeimos laisvalaikiui.
 
Žaidimas „Lazerių labirintas“
 
Šiam žaidimui jums reikės kamuoliuko ryškių vilnonių siūlų (pavyzdžiui, raudonų). Padarykite kambaryje iš jų labirintą – tvirtinkite siūlų galus prie kėdžių, stalų, kėdžių, spintų ir t.t. Išeis kažkas panašaus į signalizaciją, kurią tikrai ne kartą matėte filmuose. Žaidimo esmė: vaikas turi įveikti labirintą, neužkabinęs „lazerio spindulio“. Toks žaidimas lavina koordinaciją ir lankstumą.
 
Žaidimas „Suvyniok kamuolį“
 
Šiam žaidimui jums reikės plastikinio kamuoliuko – tokio, kokie naudojami vaikiškiems „sausiems“ baseinams. Padarykite jame skylutę (paprastai viena skylutė jau yra, tereikia ją padaryti truputį didesnę). Perverkite 2–3 metrų ilgio skalbinių virvę (storis – nuo 2 mm), gale užriškite mazgą, kad virvė neišsitrauktų. Potencialus siūlų kamuolys paruoštas!
 
Vaiko užduotis – užvynioti virvę ant kamuoliuko taip, kad ši nenuslystų. Jeigu vaikas tik vienas, jam tai bus puikus galvosūkis. Jeigu jų daugiau – galima rengti netgi varžybas. Toks žaidimas padeda lavinti smulkiąją pirštų motoriką ir koordinaciją.
 
Žaidimas „Kelių tiesimas“
 
Tai – judrus žaidimas. Tiesiog imkite spalvotus siūlus arba virvutes ir tieskite kelius. Visai mažiems vaikams šie keliai bus tiesūs ir trumpi, vyresni gali tiesti juos per „kalnus“ (stalus, kėdes, kitus paviršius). Nutiesus kelią, galima imti patinkančią žaislinę mašinytę ir pasivažinėti.
 
Žaidimas „Žmogus Voras“
 
Pasiūlykite vaikui pažaisti Žmogų Vorą ir ant kėdės kojų padaryti iš siūlų voratinklį. Valandėlė kita ramybės ir laisvo laiko jums garantuota!
 
Žaidimas „Emocingas veidukas“
 
Reikia: baliono, siūlo ir smėlio.
 
Pripilkite į balioną smėlio (galite patikėti šią atsakingą užduotį vaikučiui). Kad būtų patogiau, patartina naudoti piltuvėlį ir šaukštą arba kastuvėlį. Smėlio neturi būti labai daug – kai tik išeis „galvutė“, užriškite baliono galą siūlu. Jei tik yra noro, iš siūlų galima padaryti ir smagią šukuoseną. Priklijuokite arba tiesiog nupieškite akytes, nosytę ir burnytę. Galite paruošti skirtingus balionėlius su skirtingomis šukuosenomis ir emocijomis – vaikas mielai pažais su visais.
 
Žaidimas „Tinklas“ arba „Spąstai“
 
Pasimokykite kartu su vaiku rišti mazgus, o tada pasiūlykite padaryti tinklą per pusę sienos (arba per visą). Iš siūlų galima padaryti spąstus – labai smagu!
 

Darykite darbelius iš siūlų
 
Iš įvairiaspalvių siūlų ir kleistero galima pasidaryti pačių įvairiausių darbelių – nuo dubenėlių ir vazų iki kaukių ar papuošalų.
 
Piešimas siūlais
 
Ištepkite siūlus dažais, prispauskite juos prie popieriaus ir patraukite už siūlo galo. Išeina labai įdomūs darbeliai.
 
Žaidimas „Raidės iš siūlų“
 
Šis smagus žaidimas padeda mokytis raidžių, lavina smulkiąją motoriką ir tikrai labai patinka mažiesiems. Tinka vaikams nuo 3 metų.
 
Paaiškinkite atžalai, kad kartu darysite labai neįprastas raides. Paklauskite, kokią raidę norėtų daryti vaikas, arba pasiūlykite patys – naują, arba tą, kurią jis galbūt jau spėjo pamiršti. Kai vaikas išmoks visas raides, bus galima pradėti siūlais „rašyti“ žodžius.
 
Siūlų aplikacijos
 
Pasidarykite smagią atvirutę, kurią galėsite padovanoti artimiesiems per gimtadienį arba kuria nors kita proga.
 
Žaidimas „Eglutė“
 
Čia reikės tėvelio pagalbos. Esmė paprasta: vinukai į lentą sukalami taip, kad užvyniojus siūlus būtų galima gauti kokį nors paveiksliuką (ir nebūtinai eglutės). Patikėkite, vaikai į tokį žaidimą įsitraukia ilgam.
 
Mieli pūkuoti gyvūnėliai
 
Ši idėja patiks vyresniems vaikučiams. Tiesiog nuostabu, ką galima padaryti iš bumbulo ir įvairių „priedų“ (priklijuojamų akyčių, kojyčių ir t.t.). Vaikai dirba labai atsakingai ir kruopščiai, ir itin džiaugiasi gautu rezultatu – juk šį stebuklą jie sukuria patys!
 
Mandalos
 
Viskas, ko reikia – keli pagaliukai ir skirtingų spalvų siūlai. Tokių mandalų aprašymų ir pavyzdžių galima paieškoti internete.
 
Smagių žaidimų ir nepamirštamų įspūdžių jums ir jūsų vaikučiams!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
DANUTĖ
2017-06-05 13:31
DĖKOJU JUMS, RADAU VISĄ LOBYNĄ VEIKLŲ SU VAIKAIS, AČIŪ