Žaidimas su vyresniais paskatina greitesnį kūdikių vystymąsi

Pampers pataria: tėvai dažnai stengiasi, kad jų vaikučiai žaistų su savo amžiaus grupės bičiuliais, tačiau tyrimai rodo, kad draugystė (ar bent pabuvimas šalia) su vyresniais vaikučiui yra labai naudinga.

Vaikui augant jį labai domina kiti vaikučiai - tiek jo amžiaus, o ypač - truputį vyresni. Mažų vaikų buvimą kartu sunku pavadinti tikra draugyste ar bendravimu, tačiau jis vis tiek labai naudingas. Pavyzdžiui, 22 mėnesių mažylis greičiausiai bus linkęs žaisti šalia kitų vaikų, o ne bendrauti su jais tiesiogiai, tačiau įsižiūrėję pastebėsite, kad vaikas tobulėja imituodamas vyresnius, kartodamas jų judesius, skleidžiamus garsus, leisdamas jiems paimti savo žaisliuką ar net sugriebdamas vyresnėlių daiktą.Tyrimai parodė, kad jei kartu leisite žaisti 12 ir 24 mėnesių amžiaus vaikams, jų „branda“ susilygins: vyresnis vaikas greičiausiai žais tarsi 15 mėnesių, o jaunesnio sugebėjimai pakils iki 15 mėnesių vaikelio. Jiems tikrai pavyks susidraugauti ir žaisti kartu, dažni žaidimai tikrai nesustabdys vyresnėlio vystymosi, bet padės mažyliui „pasitempti“.

Suorganizuokite bendrą skirtingo amžiaus vaikų žaidimų grupę, suteiksiančią daug teigiamų emocijų ir padėsiančią tobulėti. Tiesa, mažylių žaidimų ir bendravimo laikas (kartu su užkandžiais) neturėtų viršyti dviejų valandų.

 

Šaltinis: pampers.com

» Rašyti komentarą