Žinomos moterys pristatė rankdarbių meistrų kūrinius (foto)

JurArts nuotr.

Dešimtys žinomų moterų pasipuošė ir sudalyvavo fotosesijoje, kurioje atskleidė rankdarbių meistrų kūrinių grožį. Auksarankiai savo darbus pristatys gruodžio 4–5 dienomis Kaune vyksiančiame „Kūrybos podiume“.

„Yra daugybė autorių, kurie talentingi, bet apie juos mažai kas žino. Nusprendėme suburti kūrėjus kartu bei pristatyti visuomenei tai, ką jie gamina“, – sakė viena iš mugės sumanytojų Kristina Parachomikienė.

„Kūrybos podiume“, kurį aplankyti bus galima nemokamai, iš viso prisistatys 70 rankdarbių meistrų. Renginyje vyks ir daugybė nemokamų seminarų bei mokymų.

„Moterys siuvinėti, nerti ar megzti mokėsi tik mokykloje. Jei jos vėliau nori sužinoti ką nors apie kūrybą, informacijos ieško internete arba lanko brangias paskaitas. „Kūrybos podiume“ žiniomis dalysimės geranoriškai – be jokio atlygio“, –  pasakojo Inesa Uktverienė. Ji pridūrė, jog norą sužinoti apie rankdarbius jau pareiškė 700 kauniečių. Kaklo papuošalą ir auskarus fotosesijoje demonstravusi dainininkė Karina Krysko-Skambinė save vadina krapštuke, mėgstančia perkurti ar patobulinti drabužius. „Moku ir siūti, ir megzti. Man šie užsiėmimai artimi“, – sakė atlikėja.

Ne vieną scenai skirtą drabužį pati dekoravo ir dainininkė Neringa Šiaudikytė. Šokėja Sandra Kniazevičiūtė ir dainininkė Urtė Šilagalytė savęs „darbščiųjų rankų būrelio“ narėmis nevadina, bet autorinius papuošalus labai vertina bei mėgsta. Tai, kad papuošalai būtų sukurti tik joms, yra svarbu ir grupių „HIT“ bei „4 roses” narėms. Televizijos laidų prodiuseris ir aktorius Gediminas Juodeika – vienintelis vyras, dalyvavęs „Kūrybos podiumo“ fotosesijoje. Jo nuomone, tinkamai aksesuarus šiais laikais turi mokėti pasirinkti ir stipriosios lyties atstovai.

Jį, kaip ir visas damas, darbui prieš fotografės Evelinos Šumilovaitės objektyvą paruošė būrys grožio meistrų: kirpėjai Audra Senkauskienė, Karolis Murauskas, Rūta Kaminskienė bei vizažistės Rūta Četrauskaitė, Simona Babrauskaitė ir Aida Kuršienė.

„Kiek visokių darbelių išmokau mokykloje! Siuvome ir sukneles, ir naktinius marškinius! Ir viską pristatydavome įvairiose ugdymo įstaigos šventėse“,  – sakė aerobikos trenerė Joana Bartaškienė.

TV gelbėtojoms Gerdai Stiklickienei ir Sandrai Žutautienei rankdarbių kūrimas – taip pat artimas užsiėmimas. „Mėgstamiausias mano kūrinys – trijų spalvų šalikas vyrui Edvardui“, – sakė S. Žutautienė.

G. Stiklickienės aistra – floristika.  O renginių organizatorė Kristina Kaikarienė daug dėmesio skiria desertinių indelių dekoracijoms.

„O mano nusiraminimas – siuvinėjimas. Rankdarbius kuriu ir dabar. Jų namuose turiu daugybę“, – sakė „Božolė“ choro vadovė Jurga Liukaitienė.

» Rašyti komentarą