Žinomos moterys triukšmingus vakarėlius keičia į bėgimą parke

Mieste atsiranda vis daugiau bėgikų, o maratonai neretai sutraukia daugiau žmonių nei triukšmingi vakarėliai. Bėgimų, kaip ir žmonių, būna visokių: vieni bėga, nes rūpinasi figūra, kitiems tai – darbo dalis, o dar kitiems bėgimas tampa tiesiog pramoga ir laisvalaikio praleidimo būdas. Bėgimo vietas ir maršrutus renkamės pagal savo gyvenamąją vietą, gyvenimo būdą ir nuotaiką – juk mūsų bėgimo stilius atspindi mūsų asmenybę.

Trys naujojo „adidas ULTRABOOST X“ batelio ambasadorės – Justina Jarutė, Ieva Serapinaitė ir Justina Gafarovaitė pasakoja apie savo bėgimus, dalijasi patarimais ir savo bėgimo filosofijomis. Kiekvienos iš jų bėgimo vietos ir tikslai skirtingi, tačiau jas visas vienija bėgimo teikiamas džiaugsmas.

Vaizdingi Justinos Jarutės bėgimo maršrutai

Justina Jarutė nemėgsta nuobodžių distancijų – leisdamasi bėgioti ji renkasi vaizdingus maršrutus. „Bėgiojant man labai svarbu, kad nuolat keistųsi vaizdai – negaliu bėgioti uždarame stadione ar sukti ratus viename take“, – juokiasi ji. „Labai džiaugiuosi savo gyvenamąja vieta – gyvenu tarp Vingio parko, Bernardinų sodo ir netoliese esančios upės, šie trys bėgimo maršrutai – mano mėgstamiausi. Ypač smagu bėgioti Vingio parke – ten daug posūkių, įkalnių, nuokalnių, tad bėgimas tampa ne tik įdomesnis, bet ir intensyvesnis“, – pasakoja Justina.Justina bėgioja ne tik laisvalaikiu, bet ir kelionių metu – taip ji ne tik nepraranda fizinės formos, bet ir netradiciškai susipažįsta su vieta, kurioje atostogauja. „Visuomet išvykusi į užsienį, išeinu pabėgioti – tokiu būdu pamatau vietas ne tik turisto akimis, randu naujus kelius, stebiu miestą ir jo gyventojus“, – sako Justina.

Bėgimas Justinai ne tik puiki treniruotė, bet ir būdas nusiraminti, pasikrauti teigiamos energijos ir atsikratyti slegiančių minčių: „Bėgimas – gydytojas nuo visų ligų“, – juokiasi ji, ir priduria „Pati stengiuosi bėgioti kas antrą dieną. Bėgimas man – savotiška meditacija, kurios metu gali pamiršti viską pasaulyje, o po jos jautiesi daug ramesnė ir laimingesnė“.Kad bėgimas teiktų malonumą Justina pataria gerai nusiteikti, nepamiršti prieš ir po bėgimo pavalgyti, tinkamai apsirengti bei rasti patogius bėgimo batelius. „Svarbiausia, kad bėgimo bateliai būtų minkšti ir lengvi, neveržtų pėdos. Džiaugiuosi atradusi „ULTRABOOST X“ bėgimo batelius minkštu padu – su jais galiu bėgti ilgiausias distancijas!“ – pasakoja Justina.Aktyvios Ievos Serapinaitės bėgimo treniruotės

Lengvaatletei Ievai Serapinaitei bėgimas – kasdienybė. Ji turi savo bėgimo trenerę ir bėgioja 5–6 kartus per savaitę: „3 kartus bėgame atkarpas, o kitomis dienomis bėgame krosus. Visuomet treniruojamės Vingio parke – džiugu, kad bėgiodama galiu įsiklausyti į skambančią gamtą, kvėpuoti grynu oru ir tiesiog pasidžiaugti, jog turiu galimybę bėgioti, esu sveika ir aktyvi“, – pasakoja Ieva. „Vingio parkas puikiai tinka treniruotėms dar ir dėl to, jog ten visuomet daug sportuojančių žmonių, tai padidina tavo motyvaciją ir neleidžia sustoti“, – sako Ieva.Bėgiodama Ieva stengiasi jausti malonumą – tada net ir bėgimas tampa efektyvesnis. „Bėgiodama nusimetu visą dienos naštą – bėgimas puikiai padeda nuslopinti stresą ir visą susikaupusią psichologinę įtampą. Ką jau kalbėti apie bėgimo naudą visam kūnui – jis ne tik sustiprina kūno raumenis, bet ir gerina organizmo kraujotaką, skatina virškinimą ir medžiagų apykaitą“, – apie bėgimo privalumus pasakoja ji.

Žmogui, besiruošiančiam pradėti bėgioti, Ieva patartų tiesiog pabandyti ir įsitikinti, jog tai veikia: „Dažnai žmonės pamiršta kokį džiaugsmą ir palengvėjimą suteikia fizinis aktyvumas. Nereikia žiūrėti į kitus ir aklai laikytis taisyklių – bėkite jums priimtinu tempu, neskubėkite, nepersitempkite, bėgimo lengvumą ir malonumą pajusite vėliau. Netrukus suprasite, kad nebegalite be to gyventi!“ – šypsosi Ieva.Ievai neegzistuoja jokie pasiteisinimai ar blogas oras – „dar niekada nesu praleidusi treniruotės“, – juokiasi ji. Šiuo metu Ieva negali atsipalaiduoti – jau liepos 17 d. jos laukia varžybos Europos čempionate.Rytinis Justinos Gafarovaitės bėgimas

Justina Gafarovaitė labiausiai mėgsta bėgioti rytais Vingio parke: „Bėgiodama gamtoje geriausiai atsipalaiduoju – man patinka stebėti besikeičiančią aplinką, girdėti gamtos garsus, įsiklausyti į savo kvėpavimą. Bėgdama dažnai paskęstu savo mintyse, o gamta tampa nuostabiu fonu“, – sako Justina.

Pati mėgstamiausia jos bėgiojimo vieta – pajūris: „Jei tik turite galimybę pabėgioti jūros ar vandenyno pakrante, nepraleiskite progos! Bėgiojimas promenada – tikras malonumas, džiaugiantis saulės spinduliais ir vėju plaukuose“, – sako Justina.Mergina prisipažįsta, kad bėgiojimas jai nėra vien džiaugsmas – kartais būna ir tokių dienų, kai sunku, kai nesinori, kai tenka prisiversti. „Todėl man smagiausia sportuoti kartu su drauge ar treneriu – tada motyvacijos tikrai nepritrūksta! Jei norite pradėti bėgioti, bet vis dvejojate, čiupkite už parankės draugę – bus dauglinksmiau, paraginsite viena kitą ir neleisite praleisti nė vienos treniruotės“, – pataria Justina.

Vieni bėgioja dėl gražesnės figūros, kiti meta sau iššūkius ir dalyvauja maratonuose, o Justinos gyvenime bėgimas atsirado kaip sveikos gyvensenos dalis. „Noriu gyventi sveikai, aktyviai, džiaugtis gyvenimu ir kasdien ugdyti valią. Bėgimas lavina kantrybę ir ištvermę – bėgti išties ne visada būna lengva, bet labai gera jausti, kaip su kiekviena diena tavo galimybės vis didėja. Po bėgimo gali didžiuotis savimi ir savo pasiektais tikslais“, – pasakoja Justina.Justina sportuoja nuo vaikystės, tad šiandien jai jau sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be sporto: „Mano mama buvo lengvaatletė, tad nuo vaikystės vesdavosi mane į stadioną, leido suprasti, kaip svarbu jausti savo kūną ir būti aktyviai. Ir dabar, kai grįžtu namo į Klaipėdą, visuomet kartu nueiname į vieną kitą treniruotę“, – šypsosi ji.

Justina primena, kad bėgiojant labai svarbu, kad aplinka ir tako danga būtų pritaikyta bėgimui, taip pat pataria išsirinkti būtent bėgimui skirtus sportinius batelius – „tuomet pėda lengvai remsis į grindinį, nejausite jokio spaudimo ir galėsite susikoncentruoti į bėgimą“, – sako ji.

Visų merginų bėgimo maršrutai, tempai ir tikslai skiriasi, tačiau visos vieningai teigia, jog džiaugiasi atradusios bėgimą, o kitiems pataria pradėti nieko nelaukiant – jau šiandien!
 

» Rašyti komentarą