Žolelių kaukės

Daugybė kosmetikos gamintojų savo produkcijai naudoja ir natūralius ingredientus, pavyzdžiui, žoleles. Jų dedama į įvairias veido ir kūno priežiūros priemones, tačiau reikėtų atminti, kad kartu su konservantais ir kitomis cheminėmis medžiagomis. Tai reiškia, kad tikros žolelės tavo odai būtų daug sveikiau, o ir rezultatas, nors jo gali tekti truputį palaukti, geresnis.

Kokia žolelių kaukių nauda?

Peržengus trisdešimties metų amžiaus ribą, oda ima vysti ir senti, ji praranda stangrumą. Net jeigu išorinių odos senėjimo požymių dar nematyti, jau reikėtų pradėti labiau ja rūpintis, ir geriausia – natūraliomis priemonėmis. Žolelės padeda atgaivinti odą ir daug ilgiau išsaugoti jos jaunystę.

Kaip rinkti ir paruošti žoleles?

Gali žoleles rinkti pati (kiek įmanoma švaresnėse vietose: sode, kaime, miške ir pan.), arba įsigyti jų vaistinėse. Jeigu nuspręsi eiti žoliauti, pasisemk kantrybės: tai gali ilgokai užtrukti. Jeigu susigundysi pirkti iš kokios nors nepažįstamos močiutės, pamąstyk, ar tikrai verta – tu juk nežinai, kur jos buvo surinktos ir kaip apdorotos.

Kaukėms galima naudoti tiek šviežias, tiek džiovintas žoleles (pavyzdžiui, žiemos metu). Svarbiausia, kad jos būtų labai gerai susmulkintos. Prieš dedantis kaukę reikia kruopščiai nuvalyti odą pieneliu arba toniku (jeigu ji labai sausa ar sudirgusi – alyvuogių aliejumi arba kremu). Kaukę dėk lengvais judesiais masažo linijų kryptimi.

Siūlome tau keletą populiarių receptų.Jauninamoji žolelių kaukė

Šiai kaukei reikės susmulkintų petražolių, krapų ir mėtų. Sumaišyk jas lygiomis dalimis. Į du šaukštus šio mišinio įdėk arbatinį šaukštelį skysto medaus. Viską išmaišyk ir užtepk ant odos (užtepus ant marlės galima naudoti ir kaip veido kompresą). Praėjus 10 minučių, likučius kruopščiai nuplauk, o odą patepk riebiu kremu.

Žolelių kaukė, padedanti pagerinti veido spalvą

Lygiomis dalimis sumaišyk vaistines ramunėles, liepžiedžius ir rožių žiedlapius (maždaug po šaukštą). Užpilk mišinį puse stiklinės verdančio vandens, palik 10 minučių, kad atvėstų ir pritrauktų, nukošk ir palauk dar 20 minučių. Užtepk kaukę ant odos, o nuvalyk tik nukošta arbata (nuplauti vandeniu nereikia).

Pastaba: geriausia, kad naudotum savo rinktus vietinių rožių žiedlapius (tie, kurių galima įsigyti parduotuvėse, yra chemiškai apdoroti, tad gali pakenkti odai).

Vokų paburkimą mažinanti kaukė

Išspausk porą šaukštų melisų sulčių ir sumaišyk su baltos duonos minkštimu. Užkrėsk košelės ant marlės ir palaikyk ant vokų 15–20 minučių. Nuplauk iš anksto paruošta ramunėlių arbata arba paprastu virintu vandeniu.

Gysločių kaukė nuo raukšlių

Porą šaukštų smulkintų gysločių lapų užpilk puse stiklinės verdančio vandens ir palik 20 minučių, kad pritrauktų. Į arbatą įdėk bulvių krakmolo – tiek, kad išeitų košytė. Kaukė tepama ant veido ir kaklo, o po 20 minučių nuplaunama skiesta žaliąja arbata.Auksinį atspalvį suteikianti kaukė

Užpilk 2 šaukštus ramunėlių puse stiklinės karšto vandens, palaikyk 20 minučių ir nukošk. Pasirink patogų indą, įberk į jį 2 šaukštus avižinių dribsnių ir užpilk ramunėlių arbata. Kai dribsniai išbrinks, dėk juos ant veido ir palaikyk 20–25 minutes. Nuvalyk kaukę žaliojoje arbatoje pamirkytu vatos tamponu, po penkių minučių nusiprausk pačia arbata ir pasitepk drėkinamuoju kremu.

Veiksminga kaukė sausai odai

Šiai kaukei tau reikės 1 arbatinio šaukštelio liepžiedžių. Sutrink juos ir sumaišyk su 1 arbatiniu šaukšteliu skysto medaus ir tokiu pat kiekiu grietinės. Laikyk kaukę ant veido maždaug 15 minučių, o nuvalyk vatos tamponu, suvilgytu liepžiedžių arbatoje. Nusiprausk ta pačia arbata praėjus dar 5 minutėms ir patrink odą liepžiedžių arbatos ledukais. Nuplauti nereikia. Jeigu jauti, kad oda vis dar sausoka, gali pasitepti drėkinamuoju kremu.

Švytėjimo suteikianti kaukė

Reikės po 4 lapelius putino, gervuogių, aviečių ir braškių. Susmulkink juos ir sumaišyk su alyvuogių aliejumi. Palaikyk ant odos apie 20 minučių, o nuplauk silpna žaliąja arbata ir nepamiršk odos patepti drėkinamuoju kremu.

Raminamoji kaukė jautriai ir sudirgusiai odai

Susmulkink šalpusnio lapus, nuplikyk verdančiu vandeniu ir palaikyk ant veido maždaug 10 minučių. Po to tiesiog nusiprausk šiltu vandeniu (geriausia – virintu) ir pasitepk jautriai odai skirtu kremu.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Kira
2013-07-24 18:01
Man patiko viso zoleliu idejosaciu
Regina
2012-04-26 14:40
su ramunėlėm man patiko
Žaneta
2012-04-26 11:24
man taip pat labai patinka įvairios naminės kaukės. Ir paprasta, ir efektyvu, ir nebrangu
Lidija
2012-04-25 21:34
Ačiū, labai naudinga. Man patinka natūralūs produktai